Může exekutor zablokovat můj vlastní účet kvůli příjmu nemocenského, který jsem dostal za syna mé přítelkyně?

Může exekutor zablokovat můj vlastní účet u banky, když jsem dovolil přítelkyni, že si její syn (né můj !) na můj účet může poslat nemocenskou. Nemá svůj osobní Účet. Děkuji za brzkou odpověď. Jarda

Dobrý den,

pakliže je její syn v exekuci a Vy jste mu takto pomohl schovat příjem před exekucí, pak ano. Je to stejné, jako kdyby si dlužník u Vás doma schoval zlaté cihly. Exekutor pak zabaví všechen majetek ve Vašem bytě (ve Vašem případě všechny peníze na Vašem účtu) a Vy se následně musíte u soudu domáhat vylučovací žalobou navrácení svých věcí. Není to nic příjemného, stojí to čas a nervy. Doporučuji nenapomáhat dlužníkům v ukrývání majetku.

Onen syn nechť si zřídí svůj bankovní účet. Equa bank, Fio banka, Air Bank či ZUNO nabízejí vedení účtu kompletně zdarma a bez podmínek. Není důvod, proč by kdokoliv neměl mít svůj bankovní účet a peníze posílal k Vám.