Exekuce a mateřská, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám dvě exekuce, které jsou sráženy z mateřské. Jedna byla po doplaceni ukončena a druhá se na ČSSZ nesráží. Už 3. měsíc je mi vyplácena celá částka. Na ČSSZ druhou exekuci nemaji. Kde mohl nastat problém? Je možné, že účetní další pokyny ke srážení na ČSSZ neposlala? Nebo exekuci si automaticky převede ČSSZ? Pokud se tak stalo, budu já mít nějaký postih? Ukončení druhé exekuce možné nebylo, je tam velká částka. Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

kolik máte vyživovaných osob (děti a manžel) a jak vysoká je mateřská? S nástupem na mateřskou došlo pravděpodobně k poklesu příjmu a naopak s narozením dítěte se navýšil počet vyživovaných osob. Třeba Vám z mateřské s ohledem na její výši a počet vyživovaných osob nelze nic srážet.