Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11077, Jak řešit exekuce?

Jak řešit exekuce?, Exekuce a insolvence

A

Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu. Žiji v zahraničí v Chorvatsku, z mé mladistvé hlouposti, z půjčky, jsem se teď v ČR dostala do exekuce. Snažila jsem se věc řešit s právníkem a podat žádost o osobní bankrot. Ale bylo mi řečeno, že to musím řešit v Chorvatsku, protože při bankrotu musí mít nad mými financemi někdo dozor, tedy nebylo by možné to kontrolovat z ČR. Mezitím chorvatský právník mi předběžné řekl, že nemohu v Chorvatsku vyhlásit osobní bankrot, musela bych být v exekuci zde. A tak nevím co dělat. Jsem s dcerou 4 roky v domácnosti, já ani manžel nejsme zaměstnáni. Žijeme na ostrově, kde je málo práce a muž má jen malé brigády. Příjem mohu doložit díky mému otci, u kterého jsem na poloviční úvazek a vypomáhám mu přes počítač. Každopádně nemám nic, jak bych mohla exekuci začít splácet. Děkuji za jakoukoliv radu, jak se pokusit tuto situaci vyřešit. Chtěla bych se s někým domluvit, splátkový kalendář, který budu schopná uhradit. Na koho se prosím mám obrátit? Děkuji předem mnohokrát a přeji pěkný den. 

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pro vstup do insolvence (osobní bankrot) je třeba mít po splatnosti dluhy min. u dvou věřitelů. Pro jednu půjčku vymáhanou exekučně není možné insolvenci schválit. Pro schválení insolvence je nutné být schopen po dobu 5 let splácet měsíčně min. 2 200 Kč (manželé 3 300 Kč). Manželé by měli do insolvence vstupovat vždy společně, neboť za dluhy ručí společně a nerozlučně (pokud byste do insolvence vstoupila pouze Vy, exekutor by mohl dluh nadále vymáhat po Vašem manželovi). České dluhy bych doporučil řešit českým osobním bankrotem. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

29.10.2020, Reality, Autor: Petr Jermář

Koupili jste si nezasíťovaný pozemek pro stavbu RD a nyní Vás čeká budování přípojek? Poradíme, jak k pozemku přivést elektřinu, vodu, kanalizaci a plyn. Krok po kroku od projektové dokumentace, přes územní souhlas až po realizaci a předání stavby.

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

28.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Jen 3 % lidí. Tak málo jich v České republice nevyužívá on-line bankovnictví. Ukázal to průzkum České bankovní asociace. Ještě před dvěma lety přitom bylo uživatelů internetového a mobilního bankovnictví „jen” 82 %. Tedy o 15 procentních bodů méně než nyní.

Jak se vyrábí pneumatiky Michelin Alpin 5?

Jak se vyrábí pneumatiky Michelin Alpin 5?

27.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Seznamte se s vyspělými technologiemi pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5!

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

N

#11590, Kolik mi zůstane v insolvenci?, Exekuce a insolvence, 28.10.2020

Dobrý den, má schválenou insolvenci od 7. měsíce 2020. Měla jsem přítele jako dárce, teď jsem nastoupila do práce na HPP. Platím správci 2 300 Kč od toho přítele jako dárce, plus mi strhávají z práce kolem 7 500 Kč. Kolik mi má zůstávat peněz, když mám 1 dítě? Čistá mzda je 20 000 Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, s celkovým příjmem 22 300 Kč (čistá mzda a dar od přítele) by Vám mělo zůstávat s jednou vyživovanou osobou (dítě) 14 342 Kč. 

MB

#11589, Hypotéka a vyvázání nemovitosti ze zástavy, Hypoteční poradna, 28.10.2020

Dobrý den, prosím o radu. V květnu jsme si brali hypotéku 3 mil. Kč na pozemek a výstavbu domu na klíč. Abychom dostali 100% hypotéku, dala jsem do zástavy svůj byt, odhad 1,5 mil. Kč. Na byt mám zájemce, chci ho prodat, ale zástava je překážkou. Potřebuji vědět, kdy a jak zástavu zrušit. Bylo mi sděleno, že po dostavbě domku mohu požádat o převedení zástavy na domek. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, banka Vám formou hypotéky nemůže půjčit více než 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok max. 80%). Byt tak budete moci ze zástavy vyvázat po té, co hodnota dluhu vůči zastavovanému RD klesne pod 80-90%. To se pravděpodobně nestane hned po dostavbě domu (jinak by nebylo třeba ručit bytem).  Se zástavou je byt neprodejný. Jednak Vám mimo zástavy banka pravděpodobně nechala zapsat do katastru též "zákaz zcizení" (zákaz převodu nemovitosti na jinou osobu). A za druhé by si takový byt nikdo nekoupil (pokud byste přestala splácet, kupující by o svou nemovitost přišel).

TK

#11588, Úvěr na rekonstrukci a exekuce, Hypoteční poradna, 28.10.2020

Dobry den, par dni zpet jsem si potreboval pujcit penize na opravu domu. A bylo mi receno, ze mam exekuci. Kdyz jsem zjistoval jestli je to pravda, tak jsem se dozvedel, ze ano, ze exekuci mam. A byla na me vystavena 15.7. 2015 a mne v te dobe jeste nebylo ani 18. 18 let mi bylo az o 3 mesice později. Od te doby mi neprisel zadny dopis, nikdo me nekontaktoval. Poradili byste mi prosim, co s tim? Dekuji predem :)

Dobrý den, dluh je třeba uhradit a tím ukončit exekuční vymáhání. V exekuci (ani nejbližší roky po skončení exekuce) Vám nikdo peníze nepůjčí. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR