Jak řešit exekuce?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu. Žiji v zahraničí v Chorvatsku, z mé mladistvé hlouposti, z půjčky, jsem se teď v ČR dostala do exekuce. Snažila jsem se věc řešit s právníkem a podat žádost o osobní bankrot. Ale bylo mi řečeno, že to musím řešit v Chorvatsku, protože při bankrotu musí mít nad mými financemi někdo dozor, tedy nebylo by možné to kontrolovat z ČR. Mezitím chorvatský právník mi předběžné řekl, že nemohu v Chorvatsku vyhlásit osobní bankrot, musela bych být v exekuci zde. A tak nevím co dělat. Jsem s dcerou 4 roky v domácnosti, já ani manžel nejsme zaměstnáni. Žijeme na ostrově, kde je málo práce a muž má jen malé brigády. Příjem mohu doložit díky mému otci, u kterého jsem na poloviční úvazek a vypomáhám mu přes počítač. Každopádně nemám nic, jak bych mohla exekuci začít splácet. Děkuji za jakoukoliv radu, jak se pokusit tuto situaci vyřešit. Chtěla bych se s někým domluvit, splátkový kalendář, který budu schopná uhradit. Na koho se prosím mám obrátit? Děkuji předem mnohokrát a přeji pěkný den.

Dobrý den,

pro vstup do insolvence (osobní bankrot) je třeba mít po splatnosti dluhy min. u dvou věřitelů. Pro jednu půjčku vymáhanou exekučně není možné insolvenci schválit. Pro schválení insolvence je nutné být schopen po dobu 5 let splácet měsíčně min. 2 200 Kč (manželé 3 300 Kč). Manželé by měli do insolvence vstupovat vždy společně, neboť za dluhy ručí společně a nerozlučně (pokud byste do insolvence vstoupila pouze Vy, exekutor by mohl dluh nadále vymáhat po Vašem manželovi). České dluhy bych doporučil řešit českým osobním bankrotem.