Může mě exekutor oškubat na kost? Jak probíhá online insolvence a jak získat výplatnici od agentur práce?

Pokračování dotazu č. 11212: Dobrý večer, ano, v tom máte pravdu, že mě exekutor může najít, ale přeci mně nemůže oškubat na kost? Když mi vezme víc jak 4 tisíce, tak mě normálně pošle na ulici. Jinak lze udělat insolvenci online? A jak dostat z některých agentur práce výplatnice?

Dobrý den,

exekutor Vám může obstavit zůstatek na účtu a případně majetek adekvátní výši dluhů. Dále Vám může dát exekuci na plat - to byste pak dostával pouze nezabavitelné minimum, ze kterého přežijete (na ulici neskončíte), ale pohodlné to nebude. Rozdíl mezi exekucí a insolvencí je v tom, že zatímco exekuce může být v případě vyšších dluhů a nižších příjmů doživotní (srážky nemusí pokrývat ani neustále rostoucí úroky a penále), insolvence je pouze na 5 let a pak začínáte s čistým štítem

Insolvenci online spíše nezařídíte, neb se jedná o soudní řízení a ins. správce s Vámi bude chtít pravděpodobně osobní schůzku. Ohledně ztracených výplatnic - zkuste zaměstnavatele požádat o vydání kopií nebo se poraďte s osobou, která Vám bude sepisovat návrh na oddlužení (jak jinak optimálně prokázat své příjmy).