Jak dlouho trvá zápis do insolvenčního rejstříku a jak to ovlivní mé zaměstnání a stravování?

Dobrý den, dne 4.11. 2019 jsem prostřednictvím Občanské poradny Jihlava podal návrh na insolvenci. Dnes je 6.11. a stále nejsem v insolvenčním rejstříku. Dále by mě prosím zajímalo, kolik mi nyní až do rozhodnutí soudu bude zaměstnavatel strhávat. A ještě dotaz prosím - máme v zaměstnání stravování, které se strhává z platu každý měsíc, jak to bude probíhat nyní. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v insolvenčním rejstříku nejste, protože vaše občanská poradna pravděpodobně doposud nedoručila Vaši žádost na soud. Až do momentu plného schválení insolvence Vám bude strháváno stejně jako doposud (exekuční srážky budou deponovány u zaměstnavatele - nejste-li v exekuci, pak nic). Stravování si budete hradit nadále jako doposud - ze svých peněz (v insolvenci z nezabavitelného minima).