Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #13840, Exekuce, blokace účtu a chráněný účet

Jak chránit svůj účet před exekucí a zajistit si finanční stabilitu?

13.4.2021 Běžný účet

Dobrý den, musela jsem si v práci založit účet. Přišla mi tam výplata 12 008 Kč a přestože  mi zaměstnavatel platí exekuci, tak mi účet zablokoval exekutor. Co v takovém případě dělat? Jak můžu mít chrýněný účet? Protože jinak jsem bez prostředků a na dlažbě.

Dobrý den,

vaši situaci řeší chráněný účet, jehož start se bohužel o několik měsíců opozdil a bude možné o něj požádat od července 2021. Prozatím si nechte mzdu vyplácet hotově. V bance požádejte o výplatu dvojnásobku životního minima a podejte vylučovací žalobu na neprávem obstavené peníze (nezabavitelnou část mzdy exekutor obstavit nemůže).