Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #13600, Jsem v insolvence a bratr v exekuci si ke mně posílá výplatu

Jsem v insolvence a bratr v exekuci si ke mně posílá výplatu, Exekuce a insolvence

Dobrý den, v dubnu mi bude podán návrh na insolvenci. Prý pět měsíců nemusím nic platit a budu mít celou výplatu. Ale mám problém, že můj bratr je v exekuci a nemůže peníze dostávat na účet. A mně sem tam přijdou od firmy co pro ně děla zakázky nějaké peníze na účet, které mu vyberu a dám. Vím že to problém je jak budu v insolvenci a musím mu říct, ať to na konto už nechodí neboť by o to přišel. Je to problém i teď, když ještě není podán návrh na insolvenci? Děkuji

Dobrý den,

budou-li věřitelé vymáhat váš dluh exekučně, pak by exekutor mohl požádat o blokaci vašeho účtu. Taktéž by mohl požádat zaměstnavatele o deponování srážek zde mzdy do momentu schválení (nebo zamítnutí) insolvence. I proto doporučuji se současnou praxí skončit co nejdříve.