Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11078, Co dělat po neúspěšné insolvenci?

Co dělat po neúspěšné insolvenci?, Exekuce a insolvence

ŠK

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Jsem aktivni OSVČ, byl jsem v insolvenci, ta mi byla soudem zrušena (málo jsem platil). Teď mi přišel dopis od exekutora, že musím do 28 dnů zaplatit dlužnou částku (jiní exekutoři se zatím neozývaji). Je nějaká možnost řešení, aby nebraly majetek? Penize na jednorázové zaplaceni nemám (180 000 Kč). Jako OSVČ si musím nechat min. 5 000 Kč soc., zdr., 1 500 Kč, pojištění, 3 000 Kč alimenty, 15 000 Kč naklady na auto a nájem, jidlo. Účet nemám, vše řeším projistotu v hotovosti. Děkuji za jakoukoliv radu, či připomínku.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

byla-li Vaše zrušená insolvence zahájena před 6/2019, pak bylo nutné splatit během 5 let min. 30% dluhů. U nově zahájených insolvencí po tomto datu stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč. Zvládnete-li splácet ze svých příjmů min. 2 200 Kč měsíčně, požádejte znovu o insolvenci (od momentu podání žádosti o oddlužení jste chráně před výkonem exekucí). Nejste-li ze svých příjmů schopen splácet ani tuto částku, doporučuji změnit podnikání/zaměstnání. Řešením by určitě nebyla půjčka či snaha se jakkoliv jinak vyhnout exekuci (není moc jak a stejně by Vám nikdo nepůjčil).

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

30.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Pilot Alpin 5: jedna z technologicky nejvyspělejších zimních pneumatik značky Michelin

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

29.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Současná koronavirová situace akcelerovala zájem o digitalizaci a online řešení. Řada společností využívá této příležitosti k transformaci svého byznysu, nebo rozjezdu úplně nového – postaveného na vzdáleném přístupu. S tím souvisí i poptávka firem po otevřeném bankovnictví.

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

29.10.2020, Reality, Autor: Petr Jermář

Koupili jste si nezasíťovaný pozemek pro stavbu RD a nyní Vás čeká budování přípojek? Poradíme, jak k pozemku přivést elektřinu, vodu, kanalizaci a plyn. Krok po kroku od projektové dokumentace, přes územní souhlas až po realizaci a předání stavby.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

L

#11602, Insolvence, exekuce a blokace účtu, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobrý den, chci se zeptat jak je to možné, že jsem v insolvenci před úpadkem a exekutor mi zablokoval účet v bance a strhl si z něj i finance.

Dobrý den, exekutor Vám může účet zablokovat i během insolvence, ale nesmí si z něj strhnout peníze (neb vykonavatelnost exekucí byla vstupem do insolvence pozastavena). Po plném schválení oddlužení a započetí splácení bude muset exekutor tyto peníze odevzdat ins. správci.

Y

#11601, Předčasné splacení půjčky Hello Bank, Půjčka, 30.10.2020

Dobrý den, chtěla bych předčasně doplatit úvěr 90 000 Kč u Hello Bank, platím 5 500 Kč měsíčně. Jsou za to nějaké sankce? A kolik to bude? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Hello Bank účtuje za předčasné splacení půjčky 0-1% ze splácené částky. Výše sankce tak může být ve vašem případě max. 900 Kč.

ER

#11600, Exekuce a výplata životního minima, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobry den, dcera ma na svem uctu zablokovane penize, komenzacni bonus OSVC a danovy bonus na dite. Ma povoleno oddluzeni a ceka na jeho schvaleni. Vyplati ji banka 4 nasobek zivotniho minima? Dekuji za odpoved.

Dobrý den, ano, z důvodu krize koronaviru je možné až do 31/12/2020 žádat při blokaci účtu výplatu čtyřnásobku životního minima (místo běžného dvojnásobku). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR