Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #3440, Jak zrušit automatický odběr zboží?

Jak zrušit automatický odběr zboží?, Podvod

13.3.2017 Podvod

Dobrý den. Mám dotaz.Také jsem si po telefonické nabídce objednal lék-doplněk stravy. Chtěl bych další zásilku zrušit. Jak postupovat? Na telefon nereagují, jakou správnou adresu použít či existuje intrnet.formulář na zrušení objednávky? Děkuji

Dobrý den,

toto je klasická nekalá obchodní praktika na hranici podvodu, kdy se první objednávkou (zdarma či placenou) zavazujete k pravidelnému placenému odběru zboží. Na telefon prodejce nereaguje cíleně - chce Vás v systému udržet co nejdéle. Doporučuji navštívit prodejce osobně a nechat si od něj na papíře s podpisem/razítkem potvrdit odhlášení z odběru. Na internetové formuláře ani dopisy bych nespoléhal. Přestanete platit a za rok Vás tento podvodník ještě požene pro neplacení do exekuce a bude se vymlouvat, že výpověď nebyla podána v souladu s obchodními podmínkami (či bude zkoušet jiné právní kličky).

Obchodníci po telefonu jsou stejná kategorie jako podomní prodejci a pořadatelé předváděcích akcí pro seniory. Vžil se pro ně název "šmejdi". Za žádných okolností nikdy nic od těchto lidí nekupujte a rovnou jim pokládejte telefon.