Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #3432, Prodej podílu na nemovitosti v exekuci

Prodej podílu na nemovitosti v exekuci, Reality

Sjednejte si hypotéku online
10.3.2017 Reality

Dobrý den, přítelův bratr si bral hypotéku a všichni podílníci tedy další 3 mu podepsali souhlas.Ted je v zástavě zahrada, dům, les. Chci se zeptat, kdyby chtěl přítel ted vyplatit svůj podíl pro účely našeho bydlení které sháníme, má nějakou šanci nebo mu jeho podíl ted nikdo nevyplatí? Děkuji.

Dobrý den,

svůj podíl na nemovitém majetku můžete kdykoliv a komukoliv prodat bez omezení (ostatním podílníkům či zcela cizím lidem). Otázkou zůstává, bude-li vůbec někdo ochoten podíl na majetku, který je v zástavě a exekuci, koupit, resp. jaká bude jeho hodnota. Příklad: Pozemek v ceně 1 mil. Kč, na kterém je realizována exekuce za 0,9 mil. Kč má teoretickou hodnotu 0,1 mil. Kč. V praxi ale ta hodnota může být i nulová, neboť je třeba do kalkulace zahrnout slevu na komplikace s exekucí.