Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14510, Kolik mi zůstane v exekuci?

Kolik mi zůstane v exekuci?, Exekuce a insolvence

Z

Dobry den, docetl jsem se u vas o nejakych 13 000 Kc z platu, ktere by mi melz zustat? Jak se k temto penezum dostanu, pokud plat mi zacne chodit na ucet, ktery je zablokovany? Dekuji 

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

nezabavitelné minimum v exekuci a insolvenci (kolik Vám zůstane) vždy závisí na výši příjmu a počtu vyživovaných osob (u exekucí též na typu vymáhaných pohledávek). Částka 13 000 Kč tedy platí pouze pro jeden konkrétní případ, který jsme spočítali jinému tazateli v naší bezplatné finanční poradně. K nezabavitelnému minimu na zablokovaném účtu se dostanete podáním vylučovací žaloby. Od července bude možné požádat o chráněný účet.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

18.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Banky i nebankovní společnosti rády půjčují lidem v produktivním věku, tedy těm, co mají práci, úspěšně podnikají, případně jsou na rodičovské dovolené, ale předpokládá se, že se hned po ní úspěšně vrátí k výdělečné činnosti. Zákon sice dovoluje zadlužení lidem od 18 let, jenže v tomto věku zdaleka ne všichni ukončili vzdělávání, tudíž ani nemívají pravidelný příjem. Jak je to s půjčkami pro mladé, jak se k nim poskytovatelé stavějí a mají tyto úvěry nějaké zvláštnosti či kategorie?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

17.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčky pro OSVČ jsou speciální kategorií půjček spadající do tzv. úvěrů podnikatelských. Ty nejsou nijak propojeny s podmínkami a zákonnou úpravou spotřebitelských úvěrů, v podstatě s nimi nemají nic společného – snad jen to, že jde o půjčku peněz. 

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

16.6.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Zhruba 4,5 milionu. Tolik lidí si na konci prvního čtvrtletí střádalo na důchod prostřednictvím doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění. Těšit se přitom mohli i ze zhodnocení přes 7 %. Stačilo jen využít správnou strategii.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

IFJ

#14595, Ukradli mi peníze z účtu, Běžný účet, 20.6.2021

Dobrý den, dne 16.6. mi byly ukradeny peníze 9 999,99 Kč, kartu mám a nepoužívám min. 3 týdny, nikdo ji neměl, já žádnou certifikaci nepotvrzoval. V tento den a uvedenou dobu jsem na internetu vůbec nebyl (podle historie). Kartu jsem zablokoval a zrušil. Jsem 3. rok u RB - byl jen 20 let u spořitelny, bez jediného problému, uvažuji že se vrátím zpět, protože těch problémů je v posledních 14 dnech více, cca další 4 závažné. Jsem důchodce, žiji z ruky do huby, celý život jsem poctivě makal a tyto problémy nemám zapotřebí. Co mi poradíte? Jaký je Váš názor? Děkuji

Dobrý den, pokud Vám byly z účtu neoprávněně odečteny peníze, podejte své bance reklamaci. Banka vše přezkoumá a v případě pochybení peníze na běžný účet vrátí. Stejně postupujte v případě ostatních incidentů.  K platbě kartou stačí znát číslo karty, datum expirace a CVV/CVC kód (3 čísla z rubu karty) - pachatel u sebe nemusí mít kartu fyzicky. Pokud jste omylem tyto údaje komukoliv sdělil, banka velmi pravděpodobně reklamaci neuzná. 

JM

#14594, Půjčka, konsolidace a adresa na městském úřadě, Půjčka, 20.6.2021

Dobrý den, manžel prohrál spoustu peněz a vzal si půjčky u Air Bank a Equa bank. Nějakou dobu nesplácel, ale teď již tři měsíce splácí. Chtěl by si půjčky konsolidovat a já po něm chci, aby si trvalé bydliště nahlásil na úřadě. On tvrdí, že pak nepůjdou půjčky konsolidovat, je to tak?

Dobrý den, s negativními záznamy za nesplácení nikdo Vašemu manželovi konsolidaci neposkytne (zejména ne v kombinaci s prohranými penězi v hazardu). Bydliště na městském úřadě je pro půjčky přitěžující okolností.  Dovolím si ještě připomenout, že za dluhy ručí oba manželé společně a nerozlučně. Přesun manželova bydliště na úřad tak nemá na nic vliv, protože exekutoři vymáhají dluhy v místě reálného bydliště (nehledě na trvalé bydliště) a navíc by exekutoři vymáhali manželovy dluhy i po Vás. 

J

#14593, Insolvence, Exekuce a insolvence, 20.6.2021

Dobrý den, má se neschopenka v práci oznamovat insolvencnimu spravci? Nebo podle délky, neschopnosti? A je treba něco řešit z pohledu insolvence? Mzdová účetní vše vyřeší sama?

Dobrý den, insolvenčnímu správci nic hlásit nemusíte, o vše se postará mzdová účetní. Prvních 14 dní Vám poskytuje náhradu mzdy zaměstnavatel, následně se pobírá nemocenská.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR