Jak exekuce ovlivní prodej a rozdělení peněz z prodeje společného bytu?

Dobrý den, nevím zda mi budete schopen odpovědět na dotaz, ale přesto to zkusím. Aktuálně se nacházím společně s bratrem a také jediným sourozencem v dědickém řízení po našem zesnulém otci. Čekáme na vyjádření notáře, který bude převádět nemovitost (byt), jenž po otci zůstala do našeho vlastnictví, jelikož jsme přímí dědicové. Byt jsme se rozhodli prodat, nicméně můj bratr má exekuce a tak bych se rád zeptal, zda bude mít tato skutečnost nějaký vliv na prodej bytu a rozdělení částky napůl? Osobně si myslím, že jsou exekuce mého bratra jen jeho problém a mě se nemají důvod proč týkat!? Avšak chci se ujistit, zda nebude prodej a moje polovina z prodeje ovlivněna exekučními řízeními mého bratra. Děkuji

Dobrý den,

exekuce Vašeho bratra bohužel ovlivní prodej společného bytu dost podstatně, neboť exekutoři bratrovi obstaví jeho polovinu bytu a Vy budete moci ve své režii prodat pouze svou polovinu. Cena Vaší poloviny bude v takto komplikovaném případě (druhá polovina s bratrem v exekuci) výrazně nižší, než za kolik byste prodali celou nemovitost bez exekucí. Bude méně kupců ochotných koupit takovou nemovitost s právní vadou, banky nebudou ochotny poskytnout kupci hypotéku.