Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #17180, Darování nemovitosti v exekuci

Exekuce a darování nemovitosti: Co se stane s domkem od maminky?

Dobry den, chtela jsem se zeptat. Mam exekuce. Bohuzel jsem pouze na RP a dceru mam vazne nemocnou, takze nemam z ceho splacet. Aby se to nepletlo, tak mam maminku pred operaci nadoru no a maminka se zblaznila a chce mi darovat svuj domek za zivota. Jak k tomu budou exekutori pristupovat? Zabavi mi nemovitost, kdyz je to dar? Moc dekuji za odpoved.

Dobrý den,

v takovém případě by exekutoři nemovitost obstavili a zpeněžili. Z výtěžku by byly umořeny vaše dluhy a zbytek by Vám byl vyplacen.