Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6657, Lze přepsat exekuci na syna?

Lze přepsat exekuci na syna?, Exekuce a insolvence

K

Dobrý den, moje maminka je už asi přes 4 roky v insolvenci a pred rokem jsme si chteli vzit od Vodafone simkarty a internet. Jenomže jsme tam meli maly nedoplatek, tak nam dali jenom internet, coz za 2 mesice jsme zaplatili. Jenomze za ten internet chteli 5 000 a to nam porad nedali ani jednu simkartu. Tak jsme to chteli hned zrusit a uz to neslo, pac bychom se nedoplatili. Je to bohuzel na jeji jmeno, protoze nas pan u vodafonu přemluvil, kdyz uz tam jednu simkartu mela. Takze nam to naskocilo pak a jeden pan z Vodafone po nas chtel do 3 mesicu zaplatit 55 000 Kc a to jsme bohuzel nemeli. Jen jsem posilal tolik kolik jsem mohl a on ze to nijak nejde a ze mamce da exekuci. Tak se ptam, sla by ta exekuce prepsat na mne? Aby nezrusil nikdo mamce insolvenci. Dekuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

exekuci stejně jako např. výkon trestu nemůžete přepsat na někoho jiného. Můžete si však na své jméno půjčit peníze a dlužníka vyplatit. Důkladně ale zvažte, zdali se tímto krokem sám nedostanete do existenčních potíží. 

Neomezený tarif dnes začíná na 700 Kč měsíčně. Stačí si říct o slevu a rázem jste na 400-500 Kč. Za co jste platili 5 000 Kč měsíčně? To snad ani není v lidských silách tolik měsíčně provolat či prosurfovat na internetu. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

5 tipů, jak vybrat nejlepší termínovaný vklad

5 tipů, jak vybrat nejlepší termínovaný vklad

22.11.2019, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Výše úroků nebo třeba délka uložení peněz. Faktorů, které vám pomůžou najít nejlepší termínovaný vklad, je několik. A pro každého může být důležité něco jiného. Podívejte se proto s námi na 5 doporučení, které vám s výběrem nejvýhodnějšího termínovaného vkladu pomůžou.

Daňové povinnosti při pronajímání nemovitosti

Daňové povinnosti při pronajímání nemovitosti

21.11.2019, Daně, Autor: Lukáš Taragel

Pokud chcete pronajímat nemovitost nebo plánujete nějakou koupit za účelem pronájmu, nezapomeňte také na daňové povinnosti. Příjem z pronájmu je určitou formu pasivního příjmu, která se musí uvádět do daňového přiznání. Velmi podstatné je v této souvislosti rozlišit, zda nemovitost pronajímáte jako občan nebo jako podnikatel.

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

20.11.2019, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Stačí vteřinka nepozornosti. Neposypaný chodník před domem. Chyba v daňovém přiznání, které děláte pro klienta. A před škodou za statisíce nebo dokonce i miliony korun už vás nic nezachrání. Existuje ale jednoduchý způsob, jak se na ni připravit. Jmenuje se pojištění odpovědnosti.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

D

#8103, Nezabavitelné minimum, Exekuce a insolvence, 22.11.2019

Dobrý den, jaktože když by mi podle článku co jsem četl mělo zůstat za práci 12 000 Kč, tak z  22 000 Kč mi zůstalo jen 7 500 Kč? Za to nemám ani na nájem.

Dobrý den, jaký článek jste četl? Jste v exekuci nebo insolvenci? Máte přednostní nebo nepřednostní pohledávky? Máte vyživované osoby (děti/manželka)?

M

#8102, Pravidelný a příležitostný příjem, Daně, 22.11.2019

Zdravím, mám práci a k ní si přivydělávám jako operátor chatu z domova. Nemám žádnou smlouvu. Ale chodí mi na účet pravidelně platby. Musí se to nějak danit?

Dobrý den, pravidelný příjem (na rozdíl od příležitostného do 30 000 Kč) je třeba uvést v daňovém přiznání a řádně zdanit. 

P

#8101, Podklady pro insolvenci, Exekuce a insolvence, 21.11.2019

A musíme každý s manželem k insolvenci dokládat papíry ohledně dluhu? Jelikož já dokládala dvě exekuce a manžel dva úvěry a teď nám právě po třech měsících napsali, že manželovi chybí jedna strana z jedné smlouvy. Tak se chci zeptat jestli je to velký problém.

Dobrý den, v žádosti o oddlužení je třeba přesně popsat svou finanční situaci (příjmy, závazky, majetek, atd.). Závazky se dokládají nejčastěji úvěrovými smlouvami. Ohledně chybějící stránky - záleží, co je to za stránku, resp. jak moc podstatné jsou na ni informace. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR