Lze přepsat exekuci na syna?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, moje maminka je už asi přes 4 roky v insolvenci a pred rokem jsme si chteli vzit od Vodafone simkarty a internet. Jenomže jsme tam meli maly nedoplatek, tak nam dali jenom internet, coz za 2 mesice jsme zaplatili. Jenomze za ten internet chteli 5 000 a to nam porad nedali ani jednu simkartu. Tak jsme to chteli hned zrusit a uz to neslo, pac bychom se nedoplatili. Je to bohuzel na jeji jmeno, protoze nas pan u vodafonu přemluvil, kdyz uz tam jednu simkartu mela. Takze nam to naskocilo pak a jeden pan z Vodafone po nas chtel do 3 mesicu zaplatit 55 000 Kc a to jsme bohuzel nemeli. Jen jsem posilal tolik kolik jsem mohl a on ze to nijak nejde a ze mamce da exekuci. Tak se ptam, sla by ta exekuce prepsat na mne? Aby nezrusil nikdo mamce insolvenci. Dekuji

Dobrý den,

exekuci stejně jako např. výkon trestu nemůžete přepsat na někoho jiného. Můžete si však na své jméno půjčit peníze a dlužníka vyplatit. Důkladně ale zvažte, zdali se tímto krokem sám nedostanete do existenčních potíží.

Neomezený tarif dnes začíná na 700 Kč měsíčně. Stačí si říct o slevu a rázem jste na 400-500 Kč. Za co jste platili 5 000 Kč měsíčně? To snad ani není v lidských silách tolik měsíčně provolat či prosurfovat na internetu.