Překlenovací úvěr, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chci se zeptat. Jsem klientem Raiffeisenbank, kde mám hypoteční úvěr. Stále splácím překlenovací úvěr, kde mám naspořené finanční prostředky, ale řádný úvěr se z toho stane až v roce 2023. Je na mě vedena exekuce, kdy věřitel žádá o vyplacení peněz ze spořícího učtu. A zakazuje započtení Raiffeisenbank ve svůj prospěch. RB se mnou před 10 měsíci sjednala zástavní právo k pohledávce. Musí RB vyplatit tyto peníze ze spořícího účtu věřiteli? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

co je přesně předmětem sjednané zástavy za překlenovací úvěr? Nejsou-li předmětem zástavy peníze na spořícím účtu, pak je banka exekutorovi vydat musí. Což by RB pravděpodobně vyhodnotila jako porušení úvěrové smlouvy a úvěr by Vám zesplatnila.