Jak zvládnout splácení úvěrů při nízkém příjmu během rodičovské dovolené?

Nejlevnější půjčka od Zonky
31.8.2016 Půjčka

Dobry den, mám dotaz, uvery mi pomalu presahuji pres hlavu, bohuzel uz ted splacim jen tak tak, ale za pul roku mam jit na rodicovskou dovolenou a penize mi nebudou stacit na splaceni uveru, da se to resit nejak?

Dobrý den,

kolik celkem dlužíte a kolik byste během mateřské zvládla měsíčně splácet?

Řešením by bylo stávající úvěry konsolidovat do jednoho a refinancovat to u jiné banky, s delší splatností a tedy menší měsíční splátkou. Konsolidaci/refinancování Vám bez práce (na mateřské) žádná banka nepovolí, tedy doporučuji tak učinit co nejdříve před mateřskou. Zároveň se zkuste maximálně uskromnit a peníze na všechny zbytné výdaje raději šetřete na budoucí splátky. Stejný úsporný režim by měl platit i pro manžela (případná exekuce na Vás by postihla i jeho - začíná se výplatou).