Jak se bránit exekuci při pronájmu bytu? Poradíme vám!

Dobrý den, pobírám starobní důchod, na který mám exekuci. Z důchodu mi odchází cca 3 000 Kč, zůstává mi nezabavitelné minimum. Poslední dva roky jsem měla trvalé bydliště na úřadě a bydlela jsem na ubytovně. Vnučka se teď rozhodla mi usnadnit tíživou situaci s bydlením a pronajala si zařízený byt (vše je doložené podnájemní smlouvou). Nahlásila jsem si do bytu trvalé bydliště a během pár dní jsem obdržela dopis od exekutora, že pokud nezačnu splácet další dluh minimální částkou 3 000 Kč (což není absolutně v mých možnostech), hrozí mi zabavení movitého majetku. Jak mám v této situaci postupovat? Veškeré zařízení bytu není moje, vše je jmenovitě uvedené v podnájemní smlouvě, ale děsím se komplikací, které mohou nastat s majitelem bytu. Děkuji za jakoukoliv radu.

Dobrý den,

nemáte-li v pronajatém bytě žádný movitý majetek a bude-li schopen toto majitel bytu doložit (např. doklady za nákup jeho majetku), pak Vám exekutor nemá co vzít. Tak jako tak - nebylo by lepší požádat o osobní bankrot a tím se dluhů definitivně zbavit? Coby důchodci Vám stačí 3 roky splácet jen 2 200 Kč měsíčně a zbytek Vám bude následně prominut. Po dobu insolvence byste navíc byla před exekutory chráněna.