Jak efektivně řešit dvě exekuce a zlepšit svou finanční situaci?

Dobrý den, nevím jak mám řešit dvě exekuce. Celková výše obou exekucí je 75 000 Kč. Má smysl vstoupit do insolvence? Můj čistý příjem je 11 200 Kč. Nebo je lepší zůstat u varianty, kdy je mi exekučně strhávána měsíční splátka? Moc děkuji za radu.

Dobrý den,

přijde na to, jak rychle byste byla schopna splatit 75 000 Kč přes exekuční srážky. Žádost o insolvenci přijde na 4 000 Kč (+ DPH), platíte náklady za přezkum pohledávek (250 Kč/pohledávka) a za každý měsíc osobního bankrotu odměnu ins. správci min. 1 100 Kč. Na druhou stranu nejpozději za 5 let Vám insolvence skončí a zbylé dluhy budou prominuty (při uhrazení min. 60% dluhů již za 3 roky). V exekuci Vám neustále narůstá úrok z prodlení a náklady vymáhání, takže se Vám dluh nemusí při takto nízkém příjmu a srážkách vůbec zmenšovat (může naopak růst).