Exekuce na rodičovské, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jJsem na RD a zároveň jsem od září nastoupila do práce na 4h úvazek. Na plat mi přišly 3 exekuce, z toho jedna přednostní. Tato přednostní exekuce mi začala brát peníze i z rodičovského příspěvku. V práci mi z platu 12 000 Kč nechávají 9 500 Kč a z rodičovského mi nechávají 860 Kč. Mám celkem 3 děti, z toho 2 ve střídavé péči, ovšem trv. bydliště mají u mě. Mohou mi na exekuce strhávat tolik peněz, i když mám vyživovací povinost vůči 3 dětem? Na co všechno mi ještě můžou sáhnout? Když jsem měla před dvěma měsíci paragraf na dceru a z výplaty která byla 9 500 Kč mi na učet přišlo pouhých 8 400 Kč a paragraf mi k dnešnímu dni také nedošel. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

výše nezabavitelného minima se v exekuci i insolvenci počítá z celkového příjmu. Např. pokud byste k platu 12 000 Kč brala ještě 10 000 Kč RP, zůstávalo by Vám 15 043 Kč (3 vyživované osoby, přednostní pohledávky, bez manžela). Dluhy doporučuji řešit, např. osobním bankrotem, neboť exekucí lze postihnout i např. důchod a vybrané sociální dávky.