Exekuce a firemní účty: Jaký je postup exekutora a může zablokovat účty před doručením rozhodnutí?

Dobrý den, mám exekuce jakožto fyzická osoba. Založil jsem si účet na svou firmu s.r.o. v české a slovenské pobočce banky. Může exekutor zablokovat tyto oba firemní účty na základě dřívějších exekučních rozhodnutí podaných na mne jakožto fyzickou osobu? Anebo exekutor může zblokovat oba firemní účty až po doručení exekučního rozhodnutí firmě? Musí exekutor nejdříve provézt nový samostatný výkon exekuce na mou firmu (firemní účty) ? Děkuji

Dobrý den,

exekutor může nechat zablokovat Váš firemní účet (nebo třeba účet Vašeho kamaráda) v případě, kdy na takovýto účet úmyslně odkláníte prostředky (snažíte se je před exekutorem schovat).