Jak správně vypočítat srážku ze mzdy při exekuci a vyživovací povinnosti?

Dobrý den, pobírám invalidní důchod ve výši 5 800 Kč, k tomu ještě jsem zaměstnaný, můj čisty příjem za únor 2020 činil 33 190 Kč. Mám nepřednostní exekuce. Zaměstnavatel mi provedl srážku ze mzdy 17 500 Kč. Tudíž mi odebral více než jednu třetinu. Mám ještě jednu vyživovací povinnost. Můj dojem je, že mi zaměstnavatel odebral větší srážku než by měl. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s příjmem 33 190 Kč, jednou vyživovací povinností a s nepřednostními pohledávkami by srážka měla činit 11 714 Kč. Srážka kolem 17 500 Kč by odpovídala přednostním pohledávkám. Doporučuji žádat nápravu po mzdové účtárně vašeho zaměstnavatele.