Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5675, Otec si zasílá výplatu na můj účet

Otec si zasílá výplatu na můj účet, Exekuce a insolvence

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám svůj účet u ČS, kam mi chodí výplata. Nicméně jsem si otevřela účet u Air Bank, kde mi chodí výplata mého otce. Je to z toho důvodu, že jsem za něj uhradila dluh a bála jsem se, aby si opět něco nepůjčil. Proto jsme jeho účet zrušili. Nicméně, kdyby se dostal opět do problémů, o kterých by mi neřekl, může mi exekutor postihnout oba účty? Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto případě by exekutor postihl jen běžný účet, kde se nachází peníze Vašeho otce (Air Bank). Váš druhý účet v ČS by zůstal nedotčen. Chválím Vaši záslužnou činnost. Nerozumné zadlužování by ještě šlo pochopit u mladých v rámci získávání životních zkušeností (za které následně tvrdě platí). Horší je to u předchozí generace, která by plna životních zkušeností měla už bezpečně vědět, že život na dluh štěstí nepřináší.