Insolvence skončila, ale účet je stále blokován exekucí? Jak se bránit a získat zpět své peníze?

Dobrý den, v 6. měsíci mi skončila insolvence, došlo usnesení o splnění insolvence a oddlužení na 56%. Správce odeslal dokumentaci v 1. týdnu 8. měsíce. Přesto mi od exekutora přišlo obstavení účtu a platu na exekuce z let 2001 a 2006. Má na toto jednání právní nárok? A jak se bránit?

Dobrý den,

nejprve se prosím ujistěte, že součástí soudního rozhodnutí o ukončení insolvence je též prominutí dluhů. Pokud ano, předložte toto soudní rozhodnutí exekutorovi a žádejte neprodlené odblokování účtu a navrácení neoprávněných srážek ze mzdy. Nedojde-li k nápravě, braňte se soudní cestou.