Exekuce a vyživovaná osoba, Exekuce a insolvence

Dítě, které přerušilo studium na střední škole, je mu již 18 let, přihlásilo se na ÚP, ale podporu v nezaměstnanosti nepobírá. Může být pro exekuci vedeno jako vyživovaná osoba?

Dobrý den,

ano, neboť vůči svému dítěti máte vyživovací povinnost až do momentu, kdy je schopno si samo začít vydělávat. Dokud Váš potomek nenastoupí do prvního zaměstnání, lze na něj pohlížet jako na vyživovanou osobu. Pokud by se jednalo o neúměrně dlouhou dobu, šla by vyživovací povinnost soudně ukončit (např. pro nedostatek snahy při hledání zaměstnání ze strany potomka).