Jak si založit bankovní účet, pokud máte exekuce a potřebujete místo pro výplatu?

Dobrý den, mám exekuce a nastupuji do práce, kde je potřeba bankovní účet, který bohužel mít nemůžu, protože by ho hned blokli. Když si koupím úplně čisté s.r.o. a na něj založím účet, můžou mi bloknout ten firemní účet a nebo to s.r.o. zabavit? Jde mi jen o to, aby mi měla kam chodit výplata. Děkuji pěkně za odpověď.

Dobrý den,

firmu bych kvůli tomu určitě nezakládal ani nekupoval, zablokovali by Vám i firemní účet. V ČR bohužel chybí institut chráněného účtu, který by lidi v exekucích nevykazoval z bezhotovostního platebního styku. Vaše situace tak nemá dokonalé řešení, i při zasílání peněz na cizí účet bude stále hrozit blokace.