Jak chránit příjmy z Příspěvku na živobytí a Příspěvku na péči před exekucí?

Dobrý den, chci si založit chráněný účet, na který mi bude chodit Příspěvek na živobytí (jsem invalida ve 3. stupni, ale nedostal jsem důchod) s diabetickou dietou celkem 4 990 Kč a Příspěvek na péči ve výši 4 400 Kč, celkem tedy 9 390 Kč. Může mě exekutor nějak postihnout? Je to přece více než dvojnásobek životního minima. Ale sociální dávky tohoto typu by mi vzít neměl. Děkuji za bližší info. Pěkný den

Dobrý den,

chráněný účet bude možné založit nejdříve v dubnu 2021. Vámi uvedené sociální dávky postižitelné nejsou. Nemáte-li jiný majetek ani příjmy, nemá Vás exekutor jak postihnout.