Může být vymáhán dluh exekucí po ukončení insolvence? Jak postupovat v případě, že věřitel pohledávku nepřihlásil?

Dobrý den, může po mně věřitel vymáhat dluh i po ukončení insolvence? A to exekučně? Byl v ins. návrhu ale pohledávku si nepřihlásil. A na druhého jsem zapomněl. Pokud mě tedy soud odpustil platit zbytek neuspokojených pohledavek, může být na mě opět exekuce? Jeden věřitel mě už kontaktoval, že si vymůže dluh i s úroky za dobu 5 let. Tento věřitel si pohledávku nepřihlásil, do ins. návrhu jsem ho napsal. Je to jen jeho pokus/zkouška, jestli ze strachu zaplatím? A ještě dotaz. Věřitel popř. exekutor je povinný mi zrušit exekuce které aspoň si myslím stále jsou. Nebo ho mám o to písemně požádat - aby byla vedena exekuce na moje jméno ukončena? Děkuji za info.

Dobrý den,

pokud byl dluh prominut, nelze jej dále vymáhat (věřitel to na Vás jen zkouší - dobře ví, že soudní cestou nic nevymůže). U prominutých pohledávek by měla být exekuce ukončena (není již co vymáhat).