Jaká je výše odměny exekutora při zastavení exekuce a nevymožení částky?

Dobrý den, jaká bude odměna exekutora? Vymáhaná částka byla 200 000 Kč, ale byla uhrazena přímo k rukám věřitele s tím, že požádal o zastavení exekuce a já musím exekutorovi uhradit náklady exekuce. Ne vymohl nic. Tak jak se počítá? Děkuji

Dobrý den,

přestože jste dluh uhradil dobrovolně a exekutor nic nevymohl, náklady na vymáhání dluhu vznikly (byl podán návrh na exekuci, který soud přezkoumal a schválil). Nevím jak dlouho exekuce probíhala, tedy Vám s vyčíslením nákladů nepomohu, ale přestože z Vaší strany třeba žádná aktivita viditelná nebyla, v pozadí mohlo probíhat mnoho činností (např. kontaktování bank a pátrání po vašem majetku a účtech).