Banky.cz Bankovní poradna zdarma #741, Dotaz v bankovní poradně

Jak zjistit stav mého účtu ze stavebního spoření v České spořitelně, když nemám dokumenty a nejsem ve styku s bývalým manželem?

Dobry den,s manzelem jsme si vzaly uver ze stavebniho sporeni od ceske sporitelny na 400 000 kc po dobu 11 let.Ziju 4,5 roku v zahranici a nemam u sebe zadne dokumenty a ani postu,po rozvodu nejsme spolu ve styku a ja nevim jak se mam informovat o stavu tohoto uctu,ktere je na me jmeno.dekuji za radu

Dobrý den,

kontaktujte přímo Českou spořitelnu, doklady o úvěru nejsou potřeba, postačí Vaše identifikace - např. pomocí OP. Bohužel se toto pravděpodobně neobejde bez osobní návštěvy pobočky v Čechách.

Úvěr při rozvodu přináší nepříjemné komplikace, neboť oba manželé zůstávají nedílnými ručiteli (např. v případě hypotéky, kdy nemovitost připadne jednomu, který přestane platit, může být uvalena exekuce na druhého).