Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11128, Exekutor si mě našel i v Chorvatsku

Exekutor si mě našel i v Chorvatsku, Exekuce a insolvence

Pokračování dotazu č. 11077: Dobrý den, již skoro před týdnem jsem k vám psala s prosbou. Prosím o radu. Žiji v zahraničí v Chorvatsku, v ČR na mě byla vypsaná exekuce. Trvalé bydliště mám v ČR na úřadě, nic nevlastním a nemám jak splácet. Chtěla jsem zažádat o bankrot, ale v ČR nemohu, že prý musím v Chorvatsku. V HR mi řekli, že tu bankrotovat také nemohu, když dluh je z ČR. Můj problém vznikl, že se opět země hadaly, kdo mi bude vyplácet rodičovskou podporu. Stát se na mě vykašlal a až za půl roku mi potvrdil podporu. Během té doby jsem však nemohla splácet dluh, který jsem začala poté opět splácet, ale teď vidím že úroky mi počítají už od té doby. Je to hrozné. Žiji na ostrově nemám příjem, nic nevlastním. Nemohu bankrotovat a nevím co dělat. Dopis od exekutora mi dorazil i na adresu zde v HR a do 7 dnů mám jednat, ale já nevím jak. Co udělat? Prosím o urgentní radu. Děkuji

Dobrý den,

mnoho dlužníků své závazky a exekuce řeší odjezdem do zahraničí. Ale jak sama vidíte, exekutor si Vás najde třeba i v Chorvatsku na ostrově. Obstavit lze i rodičovskou a jiné sociální dávky, tedy exekuci nebrání ani to, že nemáte žádný majetek. Úroky se Vám počítají za každý den prodlení.

Nejprve by bylo třeba si ujasnit, kde žijete a pracujete. Psala jste, že žijete s manželem v Chorvatsku a pracujete tam na půl úvazku. Nyní píšete, že máte bydliště v ČR a jste bez příjmu. České dluhy vymáhané exekučně bych doporučil řešit českým osobním bankrotem, pro jehož schválení ale musíte být schopna měsíčně splácet min. 2 200 Kč (jiné podmínky zde nejsou).