Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11128, Exekutor si mě našel i v Chorvatsku

Exekutor si mě našel i v Chorvatsku, Exekuce a insolvence

A

Pokračování dotazu č. 11077: Dobrý den, již skoro před týdnem jsem k vám psala s prosbou. Prosím o radu. Žiji v zahraničí v Chorvatsku, v ČR na mě byla vypsaná exekuce. Trvalé bydliště mám v ČR na úřadě, nic nevlastním a nemám jak splácet. Chtěla jsem zažádat o bankrot, ale v ČR nemohu, že prý musím v Chorvatsku. V HR mi řekli, že tu bankrotovat také nemohu, když dluh je z ČR. Můj problém vznikl, že se opět země hadaly, kdo mi bude vyplácet rodičovskou podporu. Stát se na mě vykašlal a až za půl roku mi potvrdil podporu. Během té doby jsem však nemohla splácet dluh, který jsem začala poté opět splácet, ale teď vidím že úroky mi počítají už od té doby. Je to hrozné. Žiji na ostrově nemám příjem, nic nevlastním. Nemohu bankrotovat a nevím co dělat. Dopis od exekutora mi dorazil i na adresu zde v HR a do 7 dnů mám jednat, ale já nevím jak. Co udělat? Prosím o urgentní radu. Děkuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

mnoho dlužníků své závazky a exekuce řeší odjezdem do zahraničí. Ale jak sama vidíte, exekutor si Vás najde třeba i v Chorvatsku na ostrově. Obstavit lze i rodičovskou a jiné sociální dávky, tedy exekuci nebrání ani to, že nemáte žádný majetek. Úroky se Vám počítají za každý den prodlení. 

Nejprve by bylo třeba si ujasnit, kde žijete a pracujete. Psala jste, že žijete s manželem v Chorvatsku a pracujete tam na půl úvazku. Nyní píšete, že máte bydliště v ČR a jste bez příjmu. České dluhy vymáhané exekučně bych doporučil řešit českým osobním bankrotem, pro jehož schválení ale musíte být schopna měsíčně splácet min. 2 200 Kč (jiné podmínky zde nejsou). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

21.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

50 000 korun a až tři měsíce bez úroků. Air Bank letos spustila akci, kterou chce propagovat zřízení kontokorentu. Výhodné podmínky získá každý, kdo ho využije do konce roku.

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

Z

#11532, Zneužití kopie OP, Podvod, 20.10.2020

Dobrý den, je možné zneužití mé občanky, pokud má dotyčný jen fotku přední strany? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, foto přední strany OP nestačí ke sjednání půjčky online (zde jde třeba kopie OP z obou stran a navíc přední strana dalšího dokladu totožnosti). 

KK

#11531, Insolvence, exekuce a deponování srážek, Exekuce a insolvence, 20.10.2020

Pokračování dotazu č. 11 530: Dobrý den, takže pokud to dobře chápu, teď když už mám tedy povoleno oddlužení, je možné, že mi nebude žádná částka deponována, jestliže se exekutor nedomluví se zaměstnavatelem jak mi má deponovat mzdu? Děkuji pěkně.

Dobrý den, ano - resp. nejde o domluvu, exekutorovi stačí pouze dát vašemu zaměstnavateli příkaz "deponujte u dlužníka srážky ze mzdy až do momentu plného schválení či neschválení insolvence".

KK

#11530, Exekuce a insolvence, Exekuce a insolvence, 20.10.2020

Dobrý den, mám 2 exekuce, jednu přednostní a druhou nepřednostní. Podala jsem návrh na oddlužení, avšak těsně před tím než mi přišly peníze z rodičovského příspěvku. Tzv. 6.10. mě dali na vývěsku a 8.10. jsem dostala peníze. Tudíž předpokládám, že peníze mi nebyly deponovány ale ještě strženy na exekuci. Chtěla bych se zeptat na to, jak teď bude deponována má mzda, jestliže mi už na přednostní exekuci zbývá doplatit jen 1 000 Kč a měla bych za normálních okolností splácet za nepřednostní pohledávku. Kolik mi tedy bude strženo? Děkuji pěkně.

Dobrý den, deponování části příjmu (z výplaty či rodičovské) není při vstupu do insolvence automatické, exekutor o to musí požádat (ne vždy se tak děje, neboť v případě schválení insolvence jdou deponované peníze ins. správci, nikoliv exekutorovi). Další postup tedy bude záležet na rozhodnutí exekutora.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR