Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8728, Bratr chce používat můj účet

Bratr chce používat můj účet, Exekuce a insolvence

Dobrý den, můj bratr mě prosí, jestli bych si nezaložila u banky běžny účet, ale že by ho využíval on sám. Sám na sebe si účet založit nemůže, protože mu hrozí exekuce. Exekuci mu strhavaji přímo v práci. Potřebuje, aby mu z účtu odcházely platby. Chci se zeptat, jestli to pro mě je nějaké riziko a můžu mít nějaké problémy? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

toto důrazně nedoporučuji, problémy z toho můžete mít značné. Exekutor by Vám zablokoval účet (může blokovat i cizí účty, na kterých se nalézají peníze dlužníka), Vy byste platila bance poplatky za nucenou spolupráci s exekutorem, záznam v registrech, nikdo by Vám nepůjčil další 3-4 roky. Bratr by mohl jít na účtu do mínusu, dluh by šel za Vámi. A v neposlední řadě je naše poradna plná příběhů o lidech, kteří svůj účet někomu propůjčili a dotyčný pak s pomocí účtu páchal trestnou činnost. Opravdu to není dobrý nápad.