Jaký je postup při splácení exekucí v době krize a jak rozhodne o opětovném zahájení splácení?

Dobrý den, tímto bych vás chtěl požádat o informaci týkající se splátkového kalendáře pro exekuce. Mám dvě menší exekuce, které splácím měsíčně částkou 1 000 Kč na každou a jelikož jsem i OSVČ, tak chci žádat o příspěvek ve výši 25 000 Kč z důvodu zhoršení příjmů z podnikání. Nacházím se tudíž jako malý živnostník v tíživé situaci, a proto bych vás chtěl poprosit, jestli musím splácet exekuce v období krize. Pokud ne, tak co rozhodne o zahájení opětovného splácení? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Dobrý den,

pozitivní zprávou je, že příspěvek 25 000 Kč zůstane celý Vám (nepodléhá exekučním srážkám). Jako OSVČ (ne zaměstnanec) se zkuste s exekutorem domluvit na pozastavení nebo snížení splátek, nicméně o mnoho méně než 1 000 Kč měsíčně splácet nejde.