Exekuce a minus na kontě? Jak to, že platíte pojištění, ale přesto se dostáváte do problémů?

Potřeboval bych vas kontaktovat, jelikož jste mi dali exekuci a diky vam mam konto v minusu. Je až k udivení, jak jednáte, jelikož platim za to, že jsem občan ČR pojištění, ktere jsem jako občan ČR narozenim povinen platit. Pripada mi to jako mafianské praktiky, možná ještě horší, stydim se za to, co se tu děje.

Dobrý den,

patrně se jedná o omyl, nejsme vaše banka ani exekutor, ale poradenský portál. Účet Vám obstavil exekutor na základě rozhodnutí soudu po té, co jste nehradil své závazky a nenapravil to ani po vyzvání k nápravě. Vaše banka v tomto nemá žádnou rozhodovací pravomoc - je pouze vykonavatelem exekutorova pokynu, který jedná s posvěcením soudu.

Exekuční řízení trápí jeden zásadní nedostatek a to právě institut tzv. chráněného účtu, který by dlužníkovi umožňoval dál provádět platby bezhotovostně. Takto si bohužel budete muset vystačit až do ukončení exekuce (blokace účtu) pouze s hotovostními platbami (nebo se zkuste na odblokování účtu domluvit s exekutorem).