Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6583, Rozdíl mezi exekucí a insolvencí

Rozdíl mezi exekucí a insolvencí, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám exekuci zhruba 200 000 Kč, měsíčně mám výplatu 21-24 000 Kč, záleží jak jsou v měsíci svátky nebo kolik mám přesčasů. Chtěla bych si nechat udělat osobní bankrot, ale zajímá mě, kolik by mi zbylo po 1.6.2019. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

rozdíl mezi nezabavitelnou částkou v exekuci a insolvenci je závislý na typu pohledávek. Pokud je 100% dluhu klasifikováno jako přednostní pohledávka, pak je výše nezabavitelné části mzdy stejná v insolvenci i exekuci (je jedno, jestli zvolíte osobní bankrot či nikoliv - bude Vám zůstávat stejně).