Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #23281, Stará pohledávka vymáhaná exekučně

Stará pohledávka vymáhaná exekučně, Exekuce a insolvence

Dobrý den, byl jsem v insolvenci a 15.12. 2023 jsem podle rozhodnutí Krajského soudu v Brně splnil podmínky insolvence. Dne 28.3. 2024 jsem obdržel od Exekutorského úřadu Šumperk výzvu k úhradě pohledávky ve výši 52 485 Kč s tím, že na tuto pohledávku se nevztahuje osvobození do placení. Opravdu to tak může být? Tato pohledávka přitom vznikla v roce 2013 a je uvedena v seznamu přihlášených pohledávek. Jak mám dále postupovat? Děkuji

Dobrý den,

více než 10 let stará pohledávka by mohla (ale nemusela) být promlčená. Některé pohledávky nelze v rámci insolvence prominout. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc - právník za úplatu Váš případ nastuduje a doporučí další postup (pohledávku uhradit nebo požádat o zastavení exekuce pro bezdůvodnost).