První výplata na účet se zřízenou exekucí a trvalými příkazy - co se stane s nezabavitelnou částkou?

První výplata přijde synovi na jeho účet, kde je exekuce. Od února tam také bude mít zřízené trvalé příkazy na výživné, půjčku-hypotéku a SIPO. Když tam přijde ta první výplata, budou se nejprve strhávat trvalé příkazy a pak zbytek peněz na exekuci. Zůstane na účtu i nezabavitelná částka např. na jídlo ? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

účet obstavený exekutorem je zablokován, není možné realizovat žádné odchozí platby (výživné, SIPO, splátky úvěru, atd.). Vše budete bohužel muset platit hotově. Při zablokování účtu z důvodu exekuce máte nárok na vyplacení dvojnásobku životního minima (máte-li na účtu dostatek peněz a pouze jednou za celou exekuci).

Velmi brzy bude pravděpodobně uvalena exekuce na plat. Srážky exekutorovi odvádí přímo zaměstnavatel a nezabavitelnou část mzdy bude dostávat zaměstnanec (pozor - účet bude stále blokován, sjednejte si výplatu mzdy hotově na ruku).