Jak získat chráněný účet a povolení na životní minimum od exekutora?

Dobrý den, měl bych jeden dotaz. Právě jsem volal exekutorovi a sám mi řekl, že si mám udělat chránění účet. Jen se chci zeptat - já vím, to trvá, ale já nemám ani korunu a nemám z čeho žít. Ani na prášky nemám. Může mi ještě exekutor povolit životní minimum? Mám tam na účtu 12 000 korun. Dvakrát mi to povolili. Můžou mi to teď povolit v červenci? Děkuji

Dobrý den,

bez povolení exekutora Vám banka může vyplatit z účtu jednou za dobu trvání exekuce až trojnásobek životního minima. Pokud jste této možnosti doposud nevyužil, doporučuji. Exekutor by Vám jinak z příjmu měl vždy ponechat nezabavitelné minimum (i když třeba technicky v rámci blokace účtu na něj nyní nedosáhnete) - na tyto peníze máte nárok a v krajním případě byste se jich mohl domáhat podáním vylučovací žaloby.