Chybné vyúčtování daní a neřízené srážky se mzdy - Jak postupovat v této situaci?

Dobrý den, byl jsem zaměstnán u agentury od 15.2. 2021 do konce ledna letošního roku. Mám exekuce, které mi byly pravidelně sráženy příkazem se mzdy. Samozřejmě slevu na daních na mé dvouleté syny jsem neuplatňoval měsíčně ale za celý rok. Od 1.2.22 jsem zaměstnán v ostravské huti a rovněž pokračují neřízené srážky se mzdy. V pořádku, tomu rozumím. Ale nechápu, proč agentura měsíc zpět se mnou řešila podklady pro vyplácení daní, kde a jakým způsobem mi mají zaslat vyúčtování, když mi poslaly jako by vypl. pásku s údaji za třetí měsíc 2022 a položky roční zúčtování daní 42 000 Kč, základní mzda 42 000 Kč a exekuce 6 787 Kč, vypláceno složenkou 0 Kč. Mám za to, že p. účetní udělala chybu a ne jen jednu a není to poprvé. Prosím o radu. Protože zákon v tomto případě píše jinak. Mnohokrát děkuji s úctou a pozdravem.

Dobrý den,

s čistým příjmem 42 000 Kč a 3 vyživovanými osobami (2 děti, manželka) by Vám mělo zůstávat 26 402 Kč v případě přednostních exekucí (horší varianta). Srážka na exekuce pouhých 6 787 Kč se mi zdá nízká. Požádejte mzdovou účtárnu vašeho zaměstnavatele o kontrolu.