Jak funguje 6měsíční účet pro dítě u Berušky komerční banky a co se stane v případě potřeby výběru peněz?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
31.3.2015 Spoření

Dobrý den chtěla jsem se zeptat když založím 6 měsíčnímu dítěti účet u berušky komerční banky zda když budu každý měsíc vkládat a došla by situace že budu potřebovat peníze zda můžu vybrat z toho účtu a zda když má přítel exekuci zda mu to nemůže exekutor sebrat předem moc děkuji

Dobrý den,

Dětské konto Beruška nemá vůbec smysl, neboť je úročeno 1% do 30 000 Kč. Běžný spořicí účet od Air-Bank nabízí 1,1% do 250 000 Kč, Equa Bank 1% do 200 000 Kč (1.5% při splnění podmínek), Sberbank 1,63% do 300 000 Kč, Expobank 1,1% bez limitu, atd. - více info zde v našem srovnávači spořicích účtů.

Majitelem dětského konta je dítě - zákonný zástupce/rodič může dítěti peníze na účet vkládat, ale nemůže je vybírat (je to majetek dítěte, ne rodiče). Stejný problém je u stavebního spoření založeného na jméno dítěte (aktuálně se v Poslanecké sněmovně projednávají možné změny, ale z mého pohledu je naprosto zbytečné si takto komplikovat život - dětské produkty stejně nenabízejí lepší podmínky, tedy proč si zbytečně na sebe plést bič).

Přítelova exekuce nedosáhne ani na Váš majetek ani na majetek dítěte (pokud byste se však za přítele provdala, exekutor by mohl postihnout i Vás, ale dítě je nedotknutelné - pokud soud nevyhodnotí založený účet na jméno dítěte jako snahu obejít exekuci - pak je možné zabavit i majetek dítěte).