Jak po insolvenci řešit exekuci z doby před insolvencí?

Dobry den,  jsem po insolvenci asi 3-4 roky a byla na mne podána exekuce z doby před insolvancí (nepřihlášena do insolvence). Jednalo se o zhruba 585 000 Kč za advokáta přiděleneho soudem. Advokatem jem byl ubezpečován, že nic platit nebudu, jelikož neopravněna obžaloba byla 8 let a spadla na 2 roky podmíněně. Advokat napsal odvolání na které přisla odpověď několik měsíců po schvalení insolvence. Dnes to vidim, že jsem byl nástrojem k penězům, ale přesto bych chtěl vědět, zda mohu požádat o insolvenci. Přestože neočekávám dobrou odpověď Vám moc děkuji, s pozdravem.

Dobrý den,

pokud dluh vznikl před vstupem do insolvence, Vy jste ho řádně uvedl do žádosti o oddlužení a pohledávka nebyla přihlášena, pak po úspěšně dokončené insolvenci byl tento dluh prominut a nelze ho dále vymáhat. Pokud jste tento dluh do žádosti o oddlužení neuvedl nebo k jeho vzniku došlo až po zahájení insolvence, dluh prominut nebyl a je vymahatelný. Do insolvence můžete vstoupit znovu, nejsou zde žádná omezení.