Jaký je postup exekutora při prodeji movitého majetku a může prodat byty kvůli relativně malému dluhu?

Dobrý den, do roku 2015 jsem podnikal, v roce 2016 (leden) jsem ukončil živnost a od té doby splácím dluhy. Měl jsem asi 14 exekucí. Už mi zbývají jen čtyři. Dnes mi přišlo od jednoho exekutora rozhodnutí o prodeji movitého majetku. V minulém měsíci jsem telefonicky mluvil s paní z exekutorského úřadu a domluvil se na měsíčních splátkách. Chtěl bych vědět, jestli může exekutor prodat dva byty v hodnotě téměř 3 milionů kvůli dluhu cca 50 tisíc Kč, navíc v současné krizi? Splácím 5 let dluhy a zbývají mi dva roky, abych měl vše splacené. A když už se blížím ke konci, tak je to horší a horší. Prosím o radu. Děkuji

Dobrý den,

exekutoři by nejprve měli k umoření dluhů použít peníze z účtu dlužníka, případně srážky ze mzdy. Teprve pokud toto na umoření dluhů nestačí, mělo by se přistupovat k dražbě hodnotnější věcí (nemovitosti, atd.). Úlevy pro exekuce z důvodu krize koronaviru skončily k 31/1/2021.