Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9444, Koronavirus, exekuce a insolvence

Jak požádat o odklad exekuce nebo insolvence v současném stavu nouze?

Dobrý den, zeptám se, podal jsem návrh na insolvenci, do té doby jsem měl exekuci. K úhradě mi to dali příkazem, srážky ze mzdy. Po té co mě kontaktoval insolvenčí správce mi bylo řečeno, že v tuhle chvíli mi je exekuce na plat pozastavena. Penize z výplaty místo sražení exekucí mi tak drží zaměstnavatel mimo, pak půjdou nejspíš k te insolvenci. Nyní když je vyhlášen ,,STAV NOUZE'' je možné zažádat o odklad exekuce či insolvence, aby je insolvenčí správce pustil? Žádost o odklad exekuce nebo o snížení srážek ze mzdy? Jak mam postupovat nebo kam bych se měl v tuhle chvíli obrátit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

srážky ze mzdy Vám dočasně deponuje zaměstnavatel na příkaz exekutora (do momentu rozhodnutí o povolení oddlužení - při schválení insolvence půjdou peníze ins. správci, v opačném případě se vrátí exekutorovi). Není možné žádat vydání těchto peněz či zastavení exekuce z důvodu koronaviru.