Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14331, Dědictví, insolvence a exekuce

Dědictví, insolvence a exekuce, Exekuce a insolvence

Dobrý den, co se stane, když je otec v insolvenci, dva měsíce před uspokojením zemře a zdědíme nemovitost, na které je Zástavní právo exekutorské podle § 69a exekučního řádu? Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti. Věřitel se přihlásil do dědického řízení. Jak se toho mohu zbavit, když dědictví přijmeme? Mohou nám prodat dům nebo ne? Máme v úmyslu všechny věřitele vyplatit, ale jak to teda je s tím zástavním právem? S přáním hezkého dne.

Dobrý den,

insolvence byla ukončena a věřitelé přihlásili své pohledávky do dědického řízení. Dědicové mohou dědictví jako celek přijmout či odmítnout. Pokud dědictví přijmete, musíte vyplatit dluhy. Po uhrazení dluhů bude exekuční příkaz k prodeji vymazán.