Může být můj účet zablokován, pokud na něj chodí mzda?

Dobrý den, chci se zeptat, mám na sebe napsaný účet, kam mi z práce chodí mzda. Ze mzdy mi bylo strženo 3 500 Kč a necelých 22 000 Kč jsem dostal na účet. Můžou mít tento účet zablokovat? Nebo si mám nechat mzdu vyplácet hotově? Nebo peníze posílat na jiný účet? S pozdravem

Dobrý den,

exekutor Vám účet zablokovat může. V takovém případě byste si mohl požádat o chráněný účet. Výplatu určitě neposílejte na cizí účet (exekutor by zablokoval i cizí účet a postihl by tak též osobu, která Vám svůj účet propůjčila).