Banky.cz Bankovní poradna zdarma Ostatní #5370, Zastavení exekuce pro nemajetnost

Jak zastavit exekuci, pokud nemáte majetek?

31.10.2018 Ostatní

Dobrý den, je možnost zastavení exekuce pro nemajetnost? Děkuji s pozdravem a přáním hezkého dne

Dobrý den,

ano, u exekučního soudu se lze domáhat zastavení exekuce pro nemajetnost. Je třeba prokázat, že nemáte žádný exekučně postižitelný majetek ani příjem a že není šance na zlepšení Vašich majetkových poměrů. Exekuční soud tedy spíše povolí zastavení exekuce u nemajetného invalidního důchodce či seniora vyššího věku než u mladého a zdravého nezaměstnaného (u kterého lze očekávat, že si najde práci).

Po zastavení exekuce pokračuje promlčecí lhůta (10 let), po které je dluh definitivně promlčen.