Exekutor mi chce prodat auto, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám exekuci a strhávají mi splátky ze mzdy. Měla jsem auto, které se však rozbilo, podařilo se mi ho prodat za nižší částku a s pomocí rodiny koupit jiné, protože auto potřebuji na denní ježdění do práce a vození dcery atp. Avšak nový majitel starého vozu si jej zatím stále nepřepsal, a protože na mě jsou stále psaná 2 vozidla, dnes mi přišel dopis, že mi to nové zabavují. Jak prosím nyní postupovat? Děkuji

Dobrý den,

v exekuci musíte počítat s jistými omezeními. Obvykle není možné si ponechat zbytný nebo luxusnější majetek. Starší (méně hodnotné auto) na dojíždění do práce Vám bylo ponecháno, ale pokud Vám rodina darovala peníze na koupi nového (hodnotného) auta, exekutor měl právo Vám je obstavit. Exekutor Vám taktéž mohl obstavit mimořádný příjem z prodeje staršího vozidla či peněžitý dar od rodiny.