Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11691, Věřitelé nepřihlásili své pohledávky

Věřitelé nepřihlásili své pohledávky, Exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím o radu. Moje mamka (60 let) má invalidní důchod 3. st. 10 let. 15 let exekuce a 1.9. 2020 jsme odeslaly žádost o oddlužení na soud z důvodu neschopnosti nadále splácet 13 exekucí. Průběh sleduji na internetových stránkách justice. Za 7 týdnů se přihlásili pouze 4 exekutoři (s celkovou částkou 22 tis.). Když nám bude insolvence zamítnuta z důvodu malé částky, bude muset i nadále platit exekuce? Které jsou odhadem 1 mil. korun ? Insolvenční správce zatím nebyl přidělen, nevím na koho bychom se mohly s tímto dotazem obrátit. Doufám, že jsem se správně vyjádřila. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

není vaší chybou, že věřitelé nehlásí své pohledávky do insolvence. Z tohoto důvodu insolvenci zamítnout nelze. Pokud by se nepřihlásil nikdo další, 4 přihlášené pohledávky ve výši 22 000 Kč by Vaše matka pravděpodobně splatila během několik málo následujících měsíců. Insolvence by byla následně úspěšně ukončena a ostatní nepřihlášené dluhy prominuty.