Co dělat, když mi banka zablokovala účet a já nemám žádné peníze?

Dobrý den, měla jsem na účtu 2 800 Kč a přišla mi manuální blokace na -18 800 Kč. Lze zažádat banku o vyplacení nějakého minima? Nebo jak teď mám fungovat? Byly to veškeré peníze co jsem měla, počítala jsem, že mi strhávají exekuci z platu ne že dostanu blokaci ještě na takovou částku na účet.

Dobrý den,

banka Vám může vyplatit dvojnásobek životního minima z účtu jen v případě dostatečného zůstatku (který bohužel nyní nemáte). Od července 2021 si budete moci požádat o statut chráněného účtu, který bude pro exekutory nedoknutelný.