Jaké jsou oprávněné srážky z invalidního důchodu a jaká je výše nezabavitelného minima?

Dobrý den, ze zdravotních důvodů jsem se dostala do finančních potíží a z nemocenských dávek jsem nemohla splácet pohledávky a tím jsem se dostala do exekucí. Invalidní důchod 1.stupně pobírám ve ve výši 7 700 Kč a výplata na částečný úvazek činí 7 800 Kč čistého (celkem pobírám 15 500 Kč ). Exekuční srážky na invalidní důchod činí 1 300 Kč a nyní mám z výplaty srážky ve výši 2 500 Kč, takže mi na živobytí a zaplacení nájemného zbývá cca 11 500 Kč, což mi uvrhlo do obrovských finančních potíží. Můžete mi prosím sdělit, zda jsou srážky v této výši oprávněné a v jaké částce se pohybuje nezabavitelné minimum? Přednostní exekuce nemám. Velice ráda bych své pohledávky řádně splácela, ale zdravotní stav a finanční prostředky mi to bohužel neumožňují. V příštím roce chci požádat o insolvenci. Velice Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z čistého příjmu by Vám bez vyživovaných osob a přednostních pohledávek mělo zůstávat 12 958 Kč. Vámi zmíněná částka (11 500 Kč) by byla adekvátní exekuci s přednostními pohledávkami.