Exekuce a obstavení majetku, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chci se zeptat, jsem v insolvenci, moje dcera má ne vlastní vinou exekuci, kdy proběhl konkurz na byt, ten se prodal a konkurz skončil, nicméně zůstala nějaká jistina ještě a strhává se z jejího platu exekučně. Exekutor chce další splátky, ale dcera už nemá z čeho platit a exekutor chce vstoupit do bytu, kde se dcera nenachází, pobyt má na úřadě, nemá ani osobní věci v tomto bytě a v podstatě chce zabavovat majetek mně a já jsem v insolvenci. Může toto udělat? Dcera po dostudování školy nemá žádný majetek, jen plat a na ten má exekuci. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to musel být pořádně vysoký dluh, když ho neumořil ani prodej bytu (tedy příjem v řádu statisíců až milionů korun). Jak se vlastně Vaše dcera (nedávno ještě studující) do takto vysoké exekuce dostala? Pokud se Vaše dcera u Vás doma nezdržuje (ani zde neukrývá před exekutorem svůj majetek), exekutor k Vám do bytu nemůže. Adresa trvalého pobytu v tomto nehraje roli. Obvykle mají větší váhu svědecké výpovědi.

Během insolvence je pozastavena vykonavatelnost exekucí za dluhy vzniklé přes vyhlášením insolvence. Pokud byste si však během insolvence nadělala další dluhy, tak tyto lze exekučně vymáhat (nehledě na insolvenci).